Scroll Top

AYURVEDA

Ayurveda

Uznana przez Światową Organizację Zdrowa (WHO) jako najstarszy na świecie systemem medyczny. Powstała w Indiach ponad 5 tysięcy lat temu. ayus (życie) + veda (wiedza) = ayurveda (wiedza o życiu) Ayurvedę uważa się za matkę medycyny, a jej koncepcję stanowią podstawę medycyny chińskiej, arabskiej, greckiej (nawet sam Hipokrates zwany ojcem medycyny współczesnej czerpał z doświadczeń ayurvedy). Jest źródłem wiedzy o życiu, we wszystkich jego aspektach, opisuje korzystne lub niekorzystne sposoby życia i jak osiągnąć równowagę zdrowia i szczęście. Celem ayurvedy jest zachowanie zdrowia zdrowych i wyleczenie chorych.

Jambira pinda sveda

Masaż stemplami wypełnionymi cytryną i wiórkami kokosowymi, zanurzonymi w rozgrzanym oleju kokosowym. Stemple do masażu przygotowane są na świeżo, według tradycji starohinduskiej przed zabiegiem. Odpręża zmysły i zdrowotnie stymuluje ciało.

Ratna Abhyanga

Masaż gorącymi kamieniami półszlachetnymi. Oprócz ciepła oddaje wyjątkową energię ziemi skupioną w kamieniach. Polecany w okresie “zmęczenia” ciała, podczas przeciążeń mięśni, rwy oraz po prostu dla relaksu. Cudowny jesienią i zimą.

Masaż Marma

Stymulacja punktów Marma (punktów życia) przywraca harmonijny przepływ energii w ciele. Polecany dla osób zmęczonych, walczących z bólami głowy, migreną, bezsennością. Uwalnia od stresu.

Abhyanga

Rytmiczne i głęboko relaksujące ruchy wykonywane podczas masażu na rozgrzanym oleju sezamowym mają za zadanie poruszyć zastałą energię i spowodować swobodny przepływ prany. Jest klasykiem wśród terapii ayurvedyjskich.

Udvartana

Masaż pudrowy. Całe ciało posypane jest ziołami po wcześniejszym naoliwieniu rozgrzanym olejem sezamowym, a następnie głęboko masowane określonymi ruchami. Efekt: redukcja cellulitu, wyjątkowo gładkie i odżywione ciało.

Shiro Abyanga

Masaż skóry głowy ciepłym olejem sezamowym z dodatkiem ziół. Polecany ze względu na wyjątkowo odżywcze właściwości dla skóry głowy i włosów oraz „wyciszenie” układu nerwowego.

Shiro Dhara

Masaż czoła (trzeciego oka) strumieniem rozgrzanego oleju sezamowego. Nazywany jest zabiegiem młodości i długowieczności. Cudownie relaksuje i namaszcza skórę głowy.

Natra Vasti

Kąpiel oka w maśle ghee. Uwalnia napięcia nagromadzone w oku, odżywia, stymuluje układ nerwowy, nadaje blasku oraz wygładza zmarszczki.

Kati Vasti

Rozgrzewający zabieg olejowy na kręgosłup. Polecany dla osób z problemem bólu, sztywności i stanów zapalnych w dolnej części kręgosłupa.

Karna Poorna

Zabieg olejowy na ucho. Poprawia słuch, nawilża ucho, redukuje woskowinę, swędzenie, dzwonienie i szum w uszach.

Wieczna Młodość

To specjalna ayurvedyjska terapia twarzy, która krok po kroku prowadzi do zewnętrznego upiększenia i wewnętrznego odmłodzenia.

RECHABILITACJA EST.

AYURVEDA

MASAŻE ŚWIATA

PAKIETY ZDROWIA